Bez kategorii

P.A. NOVA S.A. SPRZEDAŁA TRZY KOLEJNE PARKI HANDLOWE

i.knopik

i.knopik

07
grudzień 2022

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z końcem listopada, P.A. NOVA S.A. sprzedała wybudowane przez siebie parki handlowe w Chorzowie, Częstochowie i Zielonej Górze, których łączna powierzchnia najmu wynosi blisko 9.000 m2.

Zgodnie z przyjętą strategią, P.A. NOVA S.A. zrealizowała powyższe inwestycje, przeprowadziła ich komercjalizację i dokonała sprzedaży w pełni wynajętych obiektów. W parkach handlowych w Chorzowie, Częstochowie oraz Zielonej Górze znajduje się 13 lokali z najemcami, którzy od lat są strategicznymi partnerami grupy PANOVA. Na niemal 9.000 m2 funkcjonują sklepy takich marek jak: Action, Rossmann, Pepco, RTV EURO AGD, Maxi Zoo, BEL-POL, Interfit, VIVE Profit, Piekarnia Cukiernia Ziarenko oraz Zyguła Wędliny od Rodziny.

Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy na realizację kolejnych inwestycji, zgodnie z przyjętym planem. Zmniejszeniu ulegnie również  dług netto grupy kapitałowej o równowartość ok. 21 mln zł w odniesieniu do wyników finansowych za Q3 2022 r. Cieszę się, z tak owocnej końcówki roku. Nie poprzestajemy na tym.” komentuje Tomasz Janik, prezes zarządu P.A. NOVA S.A.

Spółka informuje, że trwają zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży kolejnych obiektów z portfela, a nowe inwestycje, w postaci parków handlowych i obiektów DIY, są w trakcie realizacji. Otwarcie najnowszego projektu zaplanowane jest na przełom Q1/Q2 2023r.

Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z naszą Polityką Prywatności